At Home with George: Uhonorowanie bohaterów poprzez fotografię w Morris Museum

0 Comments


MORRISTOWN, NJ – W tym tygodniu w Morris Museum otwarto sugestywną wystawę fotograficzną, zachęcającą publiczność do zatrzymania się, refleksji i uhonorowania odważnych osób, które oddały swoje życie w służbie krajowi. Wystawa, zatytułowana “At Home with George”, oferuje intymne spojrzenie na ofiary poniesione w walce o amerykańską wolność, od wojny o niepodległość do dnia dzisiejszego.

Morris Museum, założone w 1913 roku i jedyne stowarzyszone ze Smithsonian w New Jersey, mieści obecnie 21 wielkoformatowych fotografii artysty Xiomaro, a także wciągający klip z odcinka New Jersey PBS. Wystawa ta ożywia początkowe ofiary poniesione podczas wojny o niepodległość i kontynuuje narrację poprzez wiele późniejszych konfliktów.

© 2023 Xiomaro.com

“At Home With George” prezentuje współczesne fotografie przedstawiające wojskową kwaterę główną generała Jerzego Waszyngtona w Ford Mansion. Ford Mansion ma zaszczyt być pierwszym historycznym parkiem ustanowionym przez Kongres i prezydenta Herberta Hoovera w ramach Systemu Parków Narodowych.

Xiomaro, artysta stojący za tymi fascynującymi wizualizacjami, otrzymał zlecenie od National Park Service na pięć lat, aby stworzyć pierwszą i jedyną artystyczną kolekcję fotografii Narodowego Parku Historycznego Morristown.

Gdy zbliżamy się do Dnia Pamięci i Dnia Niepodległości, moje zdjęcia mają na celu nie tylko podkreślenie związku między generałem Waszyngtonem a tymi ważnymi datami, ale także oddanie hołdu często pomijanym mężczyznom i kobietom, którzy stracili życie lub znosili ekstremalne trudności przez dziesięciolecia w walce o wolność,” powiedział Xiomaro.

Wystawa ujawnia wyraźne różnice w warunkach życia w zależności od rangi i struktur społecznych epoki kolonialnej. Uderzające obrazy obejmują sypialnię Theodosii Ford, która była używana jako miejsce do spania dla Waszyngtona i jego żony, Marthy, mimo że Theodosia była wdową, która bezinteresownie zaoferowała swój dom jako kwaterę wojskową.

© 2023 Xiomaro.com

Na drugim końcu spektrum, szczegółowy obraz w zbliżeniu ujawnia rustykalne wnętrze reprodukcji chaty z bali, która mieściła do 12 żołnierzy w ciasnej przestrzeni o wymiarach zaledwie 14 stóp na 16 stóp, uchwycając trudne warunki, z jakimi borykali się żołnierze obozujący w pobliskim Jockey Hollow.

Fotografia Xiomaro jest charakterystyczna. Jego zdjęcia są komponowane z unikalnych punktów widokowych, zwykle niewidocznych dla publiczności, a wykorzystanie naturalnego światła pozwala uchwycić doświadczenie życia w 1700 roku,powiedziała dr Anne Ricculli, dyrektor ds. wystaw i zbiorów, która była kuratorem wystawy.

Oprócz pracy w fotografii, Xiomaro jest także autorem książki “Weir Farm National Historic Site” i często pojawia się jako gość w głównych telewizyjnych serwisach informacyjnych. Po transformującej walce z rakiem, Xiomaro, były prawnik i muzyk rockowy, znalazł ukojenie i cel w fotografii artystycznej.

Wystawa “At Home with George” potrwa do 30 lipca 2023 r. w Morris Museum przy 6 Normandy Heights Road w Morristown w stanie New Jersey, przy hojnym wsparciu The Martin Guitar Charitable Foundation. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.xiomaro.com. lub na stronie internetowej muzeum pod adresem https://morrismuseum.org/on-view/current/at-home-with-george.

Tags: , , , , , , ,